چه شرکت های از لغو تحریم های ایران سود می برند؟
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
458 بازدید

چه شرکت های از لغو تحریم های ایران سود می برند؟

وبسایت "بنزیگا" اسامی برخی شرکت‌ها و صنایعی را که پس از لغو تحریم‌ها از آغاز تجارت با ایران سود می‌برند، منتشر کرد.

"بنزیگا" در گزارشی نوشت: با وجود جدال‌های گوناگون در خصوص اینکه آیا توافق هسته‌ای ایران می‌تواند این کشور را از ساخت سلاح‌های هسته‌ای دور کند، خبر لغو تحریم‌ها در سال نو میلادی همه جا منتشر شده است. بسیاری از شرکت‌های خارجی در انتظار لغو تحریم‌های طاقت فرسای ایران هستند و امیدوارند این تحریم‌ها اوایل ژانویه سال آینده میلادی لغو شود.

 

به نوشته "بنزیگا، " در دهه‌های گذشته بیشتر شرکت‌های امریکایی از تجارت با ایران منع شده بودند؛ اما با توافق هسته ای، این شرکت‌ها می‌توانند وارد بازار ایران شوند. در زیر، به صنایع و شرکت هایی که بیش از همه از لغو تحریم‌های ایران سود می‌برند، اشاره می‌شود.

 ۱.شرکت‌های فن آوری: پس از لغو تحریم ها، شرکت‌های فن آوری بیشترین سود را از معامله با ایران می‌برند. بر اساس تحقیق "بی ام آی، " انتظار می‌رود تا ۴ سال آینده، جمعیت ۷۷ میلیون نفری ایران به ارزش ۱۳ میلیارد دلار لوازم فن آوری -- از جمله رایانه، دستگاه‌های بازی و گوشی‌های تلفن همراه -- تقاضا کنند. این مسئله برای شرکت‌های معتبری از جمله "اپل" و "اچ پی" سودآور خواهد بود. این دو شرکت پیشتر برای ورود به بازار ایران زمینه‌سازی کرده‌اند.

 ۲شرکت‌های مالی: صنعت مالی بخش دیگری است که از لغو تحریم‌های ایران سود زیادی خواهد برد. بانک‌های بین‌المللی از تجارت با ایران منع شده بودند. در گذشته، شرکت هایی از جمله "دویچه بانک" آلمان به دلیل ادامه معاملات با ایران، جریمه‌های سنگینی پرداخت کرده‌اند.

 ۳.شرکت‌های خودروسازی: با لغو تحریم‌های ایران، وسایل نقلیه غربی دوباره به ایران راه می‌یابد. شرکت هایی از جمله فولکس واگن آلمان و پژو فرانسه، که خودروهای محبوب ایرانیان را تولید می‌کردند، به زودی وارد بازار ایران می‌شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر