اصلاح و حذف چك

 

از منوی دریافت و پرداخت منوی اصلاح چکها را انتخاب سپس منوی اصلاح چکهای دریافتنی یا اصلاح چکهای پرداختنی را انتخاب نمایید تا پنجره زیر مشاهده شود.

 

 

  • برای جستجوی یک چک در قسمت جستجو شماره چک را بزنید سیستم به صورت اتوماتیک چک مورد نظر را پیدا می کند ، در صورتی که بخواهید جستجو را بر اساس ستون دیگری انجام دهید ابتدا روی عنوان ستون مورد نظر کلیک کرده (برای مثال ستون ردیف) حال در قسمت جستجو شماره ردیف را تایپ کرده.
  • برای فیلتر کردن لیست چکها بر اساس صاحب چک از کلیدی با تصویر قیف در بالای لیست چکها استفاده نمایید ، با این کار شما می توانید در قسمت صاحب چک ، حساب شخص مورد نظر را وارد نمایید سپس با زدن کلید تایید لیست چکهای همان شخص انتخاب شده فقط نمایش داده می شود.
  • سپس با کلیک کردن دکمه اصلاح چک می توانید مشخصات چک را اصلاح نمایید. با اصلاح چک سند حسابداری چک مربوطه و همچنین کلیه اسناد مرتبط به چک مانند سند درجریان وصول و . . . نیز یه صورت اتوماتیک اصلاح می شود.
  • برای حذف چک نیز از دکمه حذف چک استفاده نمایید.

نکته : در صورتی چه چک با یک شماره چک ثبت شده باشد براي اصلاح يا حذف یکی از آن چكها ابتدا بايد از قسمت حسابداري وارد سند حسابداري شويد و در قسمت شماره سند، شماره سندي كه چك در آن ثبت شده را وارد كنيد و كليد Enter را بزنید تا سند مورد نظر را مشاهده كنيد. سپس كليد F6 براي چكهاي فعال يا Ctrl+F6 براي چكهاي غير فعال را بزنيد تا چكهاي ثبت شده در سند را مشاهده كنيد.

سپس روي چك مورد نظرتان كليك كنيد و از منوی كليك راست عمل اصلاح يا حذف را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بعد از انجام  اصلاح يا حذف باید تغييرات را در سند مربوطه نيز اعمال كنيد.