جستجوی کالا

 

از منوی اطلاعات انبار ،جستجوی کالا را کلیک کرده.

بصورت پیش فرض جستجو براساس نام کالا می باشد. در صورتی که عبارتی را در قسمت اول جستجو تایپ نمایید سیستم تمام کالاهایی که عبارت مورد نظر تایپ شده در قسمت اول ، در نام آن موجود باشد را جستجو می کند .

با زدن کلید Space  می توانید وارد قسمت دوم جستجو می شوید و می توانید  روی قسمت های دیگر عنوان کالا نیز جستجو را دقیق تر انجام دهید.

با زدن مجدد کلید Space  وارد قسمت سوم جستجو می شوید و می توانید جستجوی بسیار دقیقی روی نام کالا داشته باشید .

به عنوان مثال برای جستجوی کالای با عبارت زیر :

(بلبرینگ آلمانی ZD 2000 درجه یک )

به این صورت عمل می کنید:

در قسمت جستجو اول عبارت : بلبرینگ ، سپس کلیدSpace  را بزنید تا وارد قسمت جستجوی بعدی شوید در این قسمت عبارت : ZD را بزنید و کلید Space را بزنید در این قسمت عبارت 2000 را بنویسید

 

در صورتی که بخواهید به حالت اول برگردید کلید Ctrl+C را بزنید.

در این قسمت روی هر کالا که دکمهF7  بزنید می توانید عکس کالا را مشاهده نمایید.

با زدن کلید Ctrl+P می توانید اقدام به چاپ کالاها نمایید .

برای ایجاد یک کالای جدید کافیست کلید F3 را یا دکمه به علاوه در پایین فرم را بزنید.

برای اصلاح نام و سایر مشخصات کالا  در این قسمت کافیست کلید Ctrl+Enter را بزنید .

در قسمت پایینی فرم شما می توانید موجودی کالا و آخرین قیمت خرید کالا را مشاهده نمایید ، در صورتی که بخواهید این اطلاعات پنهان شود از کلید INS می توانید استفاده کنید .

نکته : با پنهان کردن اطلاعات موجودی و آخرین قیمت خرید در زیر فرم جستجو سرعت جستجو کالا بالاتر می رود .

 

در صورتی که بعضی کالاها را در سطح سوم تعریف کرده باشید ، در جستجوی کالا ، کالاهایی ( در سطح دوم ) که برای آنها سطح سوم تعریف شده ، در قسمت جستجوی کالا نمایش داده نمی شود . چنانچه تیک "نمایش کالاهای تعریف شده در سطح دوم ، در صورتی که دارای سطح سوم باشد را بزنید" ، آن کالاها را نیز در قسمت جستجو مشاهده می شود.

 

 

 

مثال :

فرض کنید نحوه تعریف یک کالا به شکل زیر می باشد .

گروه کالا : آب میوه

سطح دوم کالا : آب میوه های شرکت نمونه

سطح سوم کالا : آب سیب 5/1 لیتری  شرکت نمونه

چنانچه تیک توضیح داده شده در قسمت بالا نخورده باشد (به صورت پیش فرض تیک ندارد) در جستحوی کالا سطح دوم این کالا را نمایش نمی دهد و اگر بخواهید سطح دوم یعنی"  آب میوه های شرکت نمونه " را نیز نمایش داده شود باید آن تیک زده شود .

 

چنانچه بخواهید جستجو بر اساس شماره فنی انجام شود کافیست بر روی عنوان ستون شماره فنی کلیک کرده ، این پس حتی بعد از بستن نرم افزار و اجرای مجدد آن جستجو بر اساس شماره فنی خواهد بود .

 

در صورتی که بخواهید موجودی کالای انتخاب شده را در کلیه انبار  ها مشاهده کنید کلید F5 را بزنید .

 

 

در صورتی که بخواهید موجودی کالاهای جستجو شده را در انبارهای تعریف شده در سیستم مشاهده نمایید باید کلید F6 را بزنید .

نکته بسیار مهم : چنانچه در هنگام صدور فاکتور از این امکان اسفاده کنید، حال می توانید کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید (با کلید های بالا یا پایین) سپس انبار مورد نظر خود را با استفاده از کلید چپ و راست انتخاب نمایید (سلول انبار مورد نظر باید آبی شود) ، حال بازدن کلید Enter یا تاٌیید کالای مورد نظر انتخاب می شود و در فاکتور قرار می گیرد و کد انبار انتخاب شده نیز در ستون انبار در فاکتور درج می شود .(در صورتی که حالت انبار ردیفی در فاکتور انتخاب شده باشد ) .

در قسمت پایین فرم جستجو ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، در صورتی که برای کالا واحد فرعی تعریف کرده باشید ، عدد معادل سازی واحد فرعی و اصلی را می توانید مشاهده نمایید .