کمک بلاعوض بابت هزینه حسابرسی مالی
شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
536 بازدید

شرکت‌های دانش‌بنیان که میزان درآمد کل آنها در سال مالی ۹۳ مندرج در اظهارنامه مالیاتی کمتر از دو میلیارد تومان بوده است، در صورت استفاده از موسسات حسابرسی رسمی (عضو حقوقی جامعه حسابداران رسمی ایران) در فرآیندحسابرسی مالی شرکت، مبلغ سه میلیون تومان به صورت بلاعوض دریافت می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سیدمحمد صاحبکارخراسانی سرپرست امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان که در سال مالی ۹۳ مشمول معافیت‌های مالیاتی ماده ۳ قانون بوده و درآمد اظهاری آنها در اظهارنامه مالیاتی کمتر از دو میلیارد تومان، می‌توانند از کمک‌های بلاعوض معاونت علم و فناوری رییس جمهور استفاده کنند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توجه به اهمیت نظم مالی در شرکت‌های دانش بنیان، استفاده از حسابرس مالی عضو جامعه حسابداران رسمی کشور در ابتدای فرآیند دریافت معافیت مالیاتی به تمامی شرکت‌های با درآمد بالای ۴۰۰ میلیون تومان ابلاغ شده بود و شرکت‌های با درآمد کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان نیز در صورت استفاده از حسابرس می‌توانستند از کمک‌های بلاعوض معاونت استفاده کنند، اما با توجه به اهمیت این موضوع کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های مورد نظر تا سقف درآمد ۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: نحوه استفاده از این کمک‌های بلاعوض از طریق مراجعه به کارگزاران مالیاتی خواهد بود و شرکت‌های مشمول این خدمات لازم است قرارداد حسابرسی خود را به همراه گزارش حسابرس به کارگزار مالیاتی ارائه نمایند تا در صورت تایید اسناد شرکت، مبلغ مورد نظر از طریق معاونت به حساب شرکت‌های متقاضی واریز گردد.

دکتر صاحبکار گفت: در حال حاضر جمع بندی نهایی اظهارنامه‌های مالیاتی شرکت‌ها در سال مالی ۱۳۹۳ در حال پیگیری است. در این مرحله شرکت‌های که فرآیندهای گذشته را در زمان مقرر طی کرده‌اند لازم است اظهارنامه مالیاتی خود را به کارگزاران مالیاتی مربوط ارائه نمایند تا بررسی نهایی جهت رعایت موارد از پیش تعیین شده همچون تفکیک کالاها و خدمات دانش‌بنیان و تاریخ تائیدیه کارگروه برای شرکت‌ها انجام پذیرد. پس از این مرحله شرکت‌هایی که اصول مشخص را رعایت کرده باشند به سازمان امور مالیاتی معرفی شده تا همچون سال گذشته فرآیند اعطای معافیت دانش بنیان برای آنها اعمال گردد.

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر