کدام نرم افزار حقوق و دستمزد را خریداری کنیم؟
چهارشنبه ۰۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
919 بازدید

کدام نرم افزار حقوق و دستمزد را خریداری کنیم؟

چالشهای مدیران و حسابداران در محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد
در سیستمهای مالی و اداری یکی از مهمترین قسمتها، بخش مربوط به استخدام، کارگزینی، حقوق و دستمزد، بیمه و مالیات میباشد، و همانطور که می دانیم رضایت پرسنل از محاسبه صحیح و پرداخت به موقع حقوق و دستمزدها منجر به رضایتمندی کارکنان گردیده و با افزایش بهره وری آنان در نهایت بازده عملیاتی مجموعه  را در بر خواهد داشت.

مطمئنأ حسابداران و مدیران بدلیل قوانین متعدد و تنوع استخدام ها در این بخش با مشکلات بسیاری مواجه هستند، برخی از این مشکلات بدلیل ضعف قوانین و برخی دیگر به دلیل جزئیات پیچیده آنهاست. محاسبات حقوق از یک طرف و همسان سازی آنها با سازمانهای بیمه ای و مالیاتی از طرف دیگر موجب اتلاف وقت بسیار زیادی از مدیران مالی و حسابداران می گردد. لذا با توجه به این شرایط، انتخاب نرم افزار مناسب در این زمینه کمک شایانی خواهد بود، زیرا هر مجموعه با توجه به نوع فعالیت دارای شرایط خاصی در مبحث حقوق و دستمزد می باشد.

نرم افزار حقوق و دستمزد خود را هدفمند انتخاب کنید :
انتخاب نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب برای حسابداران همیشه مشکل بوده است، نرم افزاری که در این زمینه انتخاب میکنید باید کاملا سازگار با نیازهای مجموعه شما بوده و بتواند به راحتی با قابلیتهایی که در اختیار شما می گذارد کلیه امور مربوط به کارکنان‌تان را از هنگام استخدام و صدور احکام تا مرحله محاسبات و پرداخت حقوق و دستمزد، عیدی، پاداش، سنوات ، مانده مرخصی، بیمه، مالیات و تسویه حسابها بصورت یکپارچه فراهم سازد، یکپارچه بودن نرم افزار حقوق و دستمزد در تمام این زمینه ها باید جزو اولویتهای شما باشد، زیرا عدم یکپارچه بودن تمام این موارد باعث ایجاد مغایرتهای گوناگون در طی روند مالی شما می گردد.

دردسرهای حسابداران با نرم افزارهای سازمان بیمه، سازمان مالیات و بانکها
هر یک از سازمانهای بیمه، سازمان امور مالیاتی و بانکها، برای دریافت اطلاعات حقوق و دستمزدها نرم افزار جداگانه ای طراحی و ارائه کرده اند. حسابداران علاوه بر محاسبه حقوق و دستمزد در نرم افزارهای حسابداری، عمومأ باید چند باره اطلاعات و ارقام خود را  با جزئیات کامل در این نرم افزارها وارد کرده تا بتوانند فایلهای مورد نظر این سازمانها را آماده و تحویل نمایند. این پروسه وقت بسیار زیادی را از بخش مالی تلف میکند و در اکثر اوقات به دلیل ورود اطلاعات و ارقام نادرست و ناهماهنگ مغایرتهای گوناگونی را ایجاد می نماید و در نهایت یافتن اینگونه مغایرتها، استرس و اعمال جرائم ار طرف سازمانهای مذکور را درپی خواهد داشت. لازم به ذکر است که در برخی موارد جرائم اعمال شده چندین برابر هزینه خرید یک نرم افزار حقوق و دستمزد جامع را برای سازمان یا شرکت در پی خواهد داشت. لذا نرم افزار حقوق و دستمزد انتخابی شما باید قادر به حذف کامل این مشکلات و قابلیت تهیه این فایلها بصورت اتوماتیک و همزمان با محاسبات حقوق و دستمزد را دارا باشد و نیاز به وارد کردن چند باره ارقام و اطلاعات در نرم افزارهای دیگر را نداشته باشید.

آیا نرم افزار اکسل جهت محاسبات حقوق و دستمزد مناسب است؟
با توجه به موارد ذکر شده در بالا پاسخ به این سئوال آسان است، در صورتیکه تعداد پرسنل شما اندک باشد شاید نرم افزار اکسل بتواند حقوق و دستمزد شما را با فرمولهایی که در آن وارد میکنید محاسبه کند، اما مطمئناً وقتی تعداد پرسنل زیاد بوده و تنوع استخدام داشته باشید، شما را دچار محدودیت خواهد کرد و از همه مهمتر تهیه اتوماتیک فایلهای بیمه، مالیات و بانکها از نرم افزار اکسل امکانپذیر نبوده و وارد کردن مجدد ارقام مشکلات پیش گفته را در پی خواهد داشت و استفاده از آن  برای حسابداران، منطقی و حرفه ای نخواهد بود.

نرم افزاری حقوق و دستمزد کارآمد، چه نرم افزاری است؟
شکی در این نیست که نرم افزارهای زیادی در این زمینه در بازار موجود می باشد، ولی سئوال مهم و اساسی این است که کدامیک از آنها می تواند به بهترین وجه امور مربوطه را بصورت دقیق و دلخواه شما به انجام برساند. مطمئنأ با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید و مشکلات و نیازهای خود را می دانید و راحت تر می توانید یک نرم افزار حقوق و دستمزد خوب را از بد تشخیص دهید، پیشنهاد ما این است که نرم افزارهای مطرح را به دقت و کامل بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و نیازهای خود را بدون تعارف با عرضه کنندگان این نرم افزارها درمیان گذاشته و درخواستهای خود را مطرح نمایید.

ما به شما یک نرم افزار مطرح و پرقابلیت در این زمینه معرفی میکنیم :

نرم افزار حقوق و دستمزد پارسیان

این نرم افزار دارای تأییدیه شورای عالی انفورماتیک بوده و به صورت کاملأ حرفه ای و دقیق تولید شده است و پس از ۱۰ سال از عرضه آن به بازار به بلوغ کامل رسیده است و دارای قابلیتهای متعدد و کارآمدی است. این نرم افزار عملیات محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شما را از زمان استخدام تا هنگام تسویه حساب با توجه به نیازتان بصورت یکپارچه فراهم می سازد و درهیچ سطحی شما را محدود نمیکند و تمام تعاریف نرم افزار و شرایط محاسباتی آن برای تنظیم دلخواه در اختیار شما قرار دارد و در یک جمله باید گفت: “این نرم افزار بسیار دقیق و حرفه ای است” زیرا تمام امور مربوط به حقوق و دستمزد شامل محاسبات حقوق، مزایا، پرداختهای میان دوره، قراردادها، احکام، سنوات، بازخرید مرخصی، عیدی، لیستها، فیشهای حقوق، فایلهای بیمه، مالیات و بانک را یکپارچه سازی کرده است

خلاصه ای از قابلیتهای این نرم افزار به شرح ذیل اعلام شده است:
۱-تعریف کارگاه، شرکت یا موسسه به تعداد نامحدود جهت انجام علیات محاسبه و پرداخت حقوق
۲-تعریف کلیه آیتمهای پرداختی، مزایا و کسور با عناوین، شرایط و فرمولهای دلخواه
۳-تعریف و یا ویرایش کلیه فرمولهای محاسباتی و یا افزودن فرمولهای محاسباتی دلخواه
۴-تعریف جداول مالیاتی و تعیین معافیتهای مالیاتی با توجه به قوانین و یا نیازهای شما
۵-امکان ثبت پرونده پرسنلی و استخدامی همراه با قابلیت الصاق عکس
۶-امکان بایگانی دیجیتالی انواع فایل و تصاویر اسکن شده در پرونده پرسنلی کارکنان
۷-امکان صدور حکم کارگزینی و یا قرارداد کار با انواع استخدام قراردادی، ساعتی، روزمزد و
۸-امکان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در هنگام صدور احکام کارگزینی
۹-امکان تهیه و چاپ قرارداد کار پرسنل مطابق با استاندارد قانونی وزارت کار
۱۰-امکان ثبت اطلاعات کارکرد ماهانه و انواع مرخصی های استفاده شده در طی ماه
۱۱-امکان تعیین وضعیت کسر مالیات و بیمه برای هر یک از آیتمهای حقوق بصورت دلخواه
۱۲-امکان تعیین آیتمهای حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر برای هر پرسنل بصورت مستقل
۱۳-تعریف انواع پرداختهای میان دوره، پاداش، مساعده و … با امکان تهیه فیش جداگانه
۱۵-امکان تعریف انواع صندوقهای پس انداز با قابلیت تعریف درصدهای سهم کارمند و کارفرما و کسر از حقوق
۱۷-امکان محاسبه مالیات پرسنل بصورت ماهانه، سالانه و تعدیلی
۱۸-امکان تهیه اتوماتیک فایلها، فرمها و لیستهای سازمان امور مالیاتی بصورت استاندارد و قابل پذیرش سازمان
۱۹-امکان تهیه اتوماتیک فایلهای واریز حقوق به حساب بانکی آنها با فرمت استاندارد تمامی بانکهای کشور
۲۰-امکان تسویه حساب با پرسنل در هر زمان با قابلیت محاسبه سنوات، عیدی و پاداش، مرخصی و صدور برگ تسویه
۲۱-امکان تهیه لیستهای حقوق و گزارشهای متنوع با امکان تهیه خروجی با فرمتهای pdf , Excel
۲۲-امکان طراحی آسان انواع لیست و گزارشهای دلخواه با فیلترهای متنوع تا ۷۲ ستون
۲۵-امکان ارسال فیش حقوق کارکنان به پست الکترونیک آنها
۲۶-امکان ورود اطلاعات کارکردها با استفاده از اطلاعات تمام دستگاههای حضور و غیاب ایرانی و خارجی
۲۷-امکان صدور سند حسابداری حقوق جهت لینک به نرم افزارهای حسابداری مالی
۲۸-امکان ثبت یادداشت برای هر پرسنل بصورت جداگانه با قابلیت یادآوری در زمان دلخواه
۲۹-امکان تعریف و تعیین کاربران نرم افزار و سطح دسترسی آنها به پرونده پرسنل
۳۰-امکان تهیه فایلهای پشتیبان از اطلاعات نرم افزار و بازگردانی آنها و . . .

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر