فروش یاهو قبل از فروپاشی
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
183 بازدید

هیئت مدیره‌ی شرکت یاهو این روزها مشکلات فراوانی را پیش‌ روی خود می‌بیند و این طور که در  روزنامه‌ی وال استریت ژورنال گفته شده است، یاهو طرح مبنی بر فروش هسته مرکزی فعالیت‌های خود به شرکت چینی علی‌بابا را بررسی می‌کند.اعضای هیئت مدیره یاهو بین روزهای چهارشنبه تا جمعه دو هفته گذشته ده‌ها جلسه و نشست برگزار کردند تا در مورد تا فروش این شرکت تصمیم صحیح بگیرند.

هیئت مدیره هم‌اکنون به این نتیجه رسیده است که هسته مرکزی فعالیت‌های یاهو را که چند میلیارد دلار ارزش دارد را به یک مرکز مجزا تبدیل کرده و آن را به شرکت اینترنتی علی‌بابا بفروشد. یاهو در این خصوص به خبرگزاری AFP اعلام کرد که در مورد گزارش منتشر شده در روزنامه وال استریت ژورنال نمی‌تواند توضیحی بدهد.

البته برخی منابع آگاه اعلام کردند که طرح جداسازی هسته مرکزی فعالیت‌های یاهو و واگذاری آن به شرکت چینی علی‌بابا برای سال‌های طولانی در این شرکت بررسی شده است.

ولی ماه گذشته یاهو این طرح را کنار گذاشت. با این وجود برخی کارشناسان اعلام کردند که جداسازی هسته مرکزی فعالیت‌های یاهو و تبدیل آن به یک شرکت واحد بر اساس قوانین آمریکا معاف از مالیات نخواهد شد و یاهو با این کار ضرر مالی را متحمل خود خواهد کرد.

در سال ۲۰۰۹ میلادی یاهو قرارداد انحصاری را با مایکروسافت به امضا رساند تا به موجب آن بتواند از توانمندی‌های جست‌وجوگر Bing در فعالیت‌های خود استفاده کند.

در همان زمان احتمال فروش شرکت یاهو به مایکروسافت بالا گرفت و البته، یاهو به طور کاملا صریح پیشنهاد «استیو بالمر» مدیرعامل وقت مایکروسافت را رد کرد.

آپریل امسال قرارداد مذکور منقضی شد و برای تمدید آن یاهو این فرصت را به خود داد تا به صورت همزمان بتواند با دیگر موتورهای جست‌وجوگر هم همکاری داشته باشد

در اکتبر امسال شرکت یاهو اعلام کرد با گوگل همکاری‌هایی را در زمینه تبلیغات آغاز کرده است. ولی باید گفت هیچ یک از این همکاری‌ها و فعالیت‌ها باعث نشد یاهو از خطر ورشکستگی نجات پیدا کند.

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر